Facebook
CZ testing institute

Aktuality

17.5.2023

Konference FT Safety 2023

Odborná konference laděná v přátelském duchu představila nové poznatky nejen z hlediska požární bezpečnosti a risk managementu, ale také z pohledu praktických zkušeností. 

5.4.2023

FT Safety program i řečníci jsou kompletní

Program konference, stejně tak jména řečníků jsou oficálně známá. 

5.3.2023

Konference FT Safety 2023

Konference FT Safety 2023 proběhne ve čtvrtek 27. dubna od 9,00 hod.

8.2.2023

Program Inovační vouchery II znova otevřen

Malé a střední firmy tak mohou žádat o podporu na nákup poradenských, expertních a podpůrných služeb v oblasti inovací od organizací pro výzkum a šíření znalostí nebo akreditovaných laboratoří s cílem zahájení či zintenzivnění inovačních aktivit malých a středních podnik. Skvělá zpráva je, že voucher můžete realizovat s námi a ušetřit až 75 % uznatelných nákladů na zajištění zkoušek nebo certifikací inovačních výrobků.

20.12.2022

Spokojené Vánoce a šťastný nový rok 2023!

Všem obchodním partnerům přejeme pohodové Vánoce a úspěšný rok 2023!

17.10.2022

Firma roku Moravskoslezského kraje 2022

Společnosti CZ testing institute s.r.o. byla letos nominovaná do soutěže Firma roku Moravskoslezského kraje 2022.

1.10.2022

Termín konference FTSafety je odložen

Vzhledem k nabitému programu mnoha firem v závěru roku a stále se měnícím ekonomickým podmínkám, jsme se rozhodli vyjít vstříc našim partnerům a posunout termín konání konference FTSafety na jaro 2023.

9.8.2022

Inovační vouchery – Výzva VI

Momentálně je otevřená Výzva VI pro Inovační voucher. Cílem výzvy je rozvoj komunikace a sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou, které mohou podnikatelské subjekty využít pro zahájení či zintenzivnění vlastních inovačních aktivit.

2.7.2022

Prázdninový režim

Léto je sice v plném proudu, ale my v CZ testingu jsme tady pro vás téměř nepřetržitě. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit! 

14.6.2022

Trendy v požární bezpečnosti

Požární bezpečnost kolejových vozidel stále nabývá na významu. V dubnu 2016 začala platit nová norma EN 45545-2, jejíž splnění znamená důležitý závazný požadavek, který je navíc rozhodující pro vozidla a interoperabilitu na evropské železniční síti.

3.6.2022

Hledáme posilu do našeho týmu !

Potřebujete změnu?

  • Rád/a byste pracoval/a pro úspěšnou českou firmu CZ testing institute s.r.o.

Aktuálně hledáme kolegyni/kolegu na pozici:

ASISTENT/KA JEDNATELE SPOLEČNOSTI

  • Dbáme na bezpečnost a našim klientům pomáháme splnit požadavky norem protipožární ochrany hromadných dopravních prostředků.

17.5.2022

Seminář pro ŠKODA Electric

Další z povedených seminářů pod vedením Daniela Kudláčka, který jsme zrealizovali pro společnost ŠKODA Electric. Velkou radost nám udělalo především hodnocení zástupců společnosti. 

 

21.4.2022

Přednáška pro Sigmundovu střední školu strojírenství

Pobavit, zaujmout, ale především předat žákům zajímavé a užitečné informace z oblasti bezpečnosti? 

20.3.2022

Testování elektrovozidel

Ve spolupráci s Fakultou bezpečnostního inženýrství proběhla zkouška toxicity plynu a identifikace chemických plátek v kouři.

16.3.2022

Seminář pro společnost BONATRANS

Minulý týden proběhl další seminář na téma - Základní výklad normy EN45545-2.

26.1.2022

FTIR zařízení v provozu

Na novém FTIR zařízení, které bylo představeno na podzim 2021, už zkoušíme. Přístroj byl pořízen ve spolupráci s Bezpečnostně technologickým klastrem (BTK). 

FTIR analyzátor plynných vzorků dokáže zjistit nejen toxické plyny, ale veškeré látky v ovzduší, které vznikají při spalování jakýchkoliv materiálů.
  

22.12.2021

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2022.

Děkujeme za vaši přízeň po celý rok 2021, přejeme vám veselé Vánoce a vše nejlepší do roku 2022.

30.10.2021

Rozhovor s Daniel Kudláčkem: Proniknutí do Siemensu trvalo přes rok....

Velký rozhovor od vzniku společnosti až po současný stav popisuje v rozhovoru pro idnes, Daniel Kudláček 

25.10.2021

Představili jsme unikátní zařízení sloužící k výzkumu materiálů

Nové přístroje sloužící k výzkumu a vývoji materiálů používaných pro drážní vozidla a hromadné dopravní prostředky pořídila novojičínská firma CZ testing institute s.r.o. v úzké spolupráci s Bezpečnostně-technologickým klastrem (BTK).

22.9.2021

Seminář EN45545

Seminář na téma : Výklad normy EN45545 byl cílený především pro ty, kteří potřebovali prohloubit své znalosti o této bezpečnostní normě. 

26.8.2021

Proběhl audit digitální připravenosti

Ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem Ostrava proběhl 19. srpna audit digitální připravenosti naší společnosti. 

21.6.2021

Rozvíjíme úspěšnou spolupráci s VŠB – TUO

Na schůzce CZ testing institute s.r.o. a VŠB – Technické univerzity Ostrava, jsme s panem rektorem prof. RNDr. Václavem Snášelem, CSc., dohodli pokračování stávající a rozšíření budoucí spolupráce. A to v oblastech výzkumu a vývoje, vzdělávání studentů, vedení studentských praxí a odborných konzultací absolventských prací. Začínáme také připravovat společné akce v oblasti požární bezpečnosti. O jich průběhu budeme nadále informovat.

Zdroj foto: Archiv VŠB-TUO 

11.6.2021

Spolupráce s Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné

Obchodně podnikatelská fakulta v datech a obrazech - tak zní název knihy, kterou Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné (OPF) vydala. 

Naše společnost CZ testing institute s.r.o. je v ní zmíněná ve smyslu nejužší spolupráce s panem Ing. Tomášem Pražákem, Ph.D - vedoucím institutu interdisciplinárního výzkumu.

Vzájemná spolupráce je založená na pravidelných návštěvách a konzultacích se zaměřením na zpracování strategických marketingových dokumentů, v tvorbě hodnotové nabídky pro jednotlivé segmenty trhu nebo ve vytvoření dlouhobodého strategického plánu rozvoje firmy.

Ceníme si spolupráce, která nás posouvá stále kupředu. 

20.5.2021

Slavnostní předání ocenění 1. místo

19. května Daniel Kudláček převzal ocenění za 1. místo v kategorii BYZNYS. Na krátký videozáznam ze slavnostního předání ocenění NÁRODNÍ CENY KVALITY se můžete podívat na níže uvedeném odkaze. 

17.5.2021

Pozvánka na předávání Národních cen České republiky

Začíná nový ročník Národních cen České republiky, výsledky za rok 2020 budou vyhlášeny letos 19. května na Ministerstvu průmyslu a obchodu. CZ testing institute s.r.o. je jedním z účastníků tohoto vyhlášení. On-line přenos můžete sledovat na www.narodniportal.cz a www.mpo.cz. 

14.5.2021

Audit ČIA (Český institut pro akreditaci)

Dne 11.5.2021 jsme v CZ testing institute s.r.o. přivítali pravidelný dozor Českého institutu pro akreditaci (ČIA) v čele s panem ředitelem Ing. Pavlem Noskem. Velmi děkujeme vedoucímu posuzovateli Ing.Bartošovi a odbornému hodnotiteli Ing. Dufkovi za profesionální přístup, cenné rady a připomínky ke zlepšování naší laboratoře.   

30.4.2021

Spolupráce s Green Light

Ve čtvrtek 29. dubna se konal osmý ročník akceleračního programu Green Light Startup Show, formou live streamu přímo z Planetária Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO. Ze všech zúčastněných porotu nejvíce zaujal projekt s cirkulačním oblečením. Vítězům gratulujeme. Jsme rádi, že můžeme na tomto programu pro podporu podnikání spolupracovat a podílet se na tak špičkových projektech. Poskytujeme informace, rady, služby a mentoring k tomu, jak správně podnikat. Jsme tady od počátku nápadu, přes jeho realizaci, až ke konečnému uvedení na trh.   

31.3.2021

Jsme členy Evropské aliance pro požární bezpečnost

Pro mnohé pouhý název organizace. Společnost CZ testing institute se stala první českou členskou firmou této stěžejní organizace pro požarní bezpečnost. 

15.2.2021

Inovační voucher - výzva VI

Přes webové stránky agentury API.org se můžete dozvědět více o skvělé otevřené výzvě IV, která může právě vašemu malému nebo střednímu podniku ušetřit až 75% z prokázaných výdajů na váš projekt. Proč zajímá tato podpora právě nás? CZ testing institute s.r.o. je zkušební laboratoř, která měří, diagnostikuje, zkouší, analyzuje a umí si poradit zkrátka se vším v oblasti požární bezpečnosti drážních vozidel. Zkuste získat tuto podporu pro váš projekt ve spolupráci s naší laboratoří. 

1.2.2021

Nová norma EN 45545-2 je na světě

Dlouho očekávané vydání revidované normy EN 45545-2 je k dispozici na stránkách csnonline.agentura-cas.cz zatím v anglické verzi. O zveřejnění této normy v českém překladu budeme informovat. Naši zákazníci zde dostanou komplexní přehled o změnách a novinkách. Účinnost této normy je 1. 3. 2021. My se již metodicky připravujeme na zkoušení podle této nové verze. 

17.1.2021

Požár vlaku

Jak jste jistě zaznamenali, dne 15.1.2021 profesionální hasiči Ústecké kraje zveřejnili na svých internetových stránkách a sociálních sítích zprávu o požáru vlaku Arriva v obci Rybniště na Děčínsku. K uhašení vlakové soupravy bylo za potřebí 20 tisíc litrů vody. Předběžná škoda je 15 milionů korun.

Naštěstí nikdo z cestujících nebyl zraněn. Příčina požáru je v šetření. CZ testing institute s.r.o. je firma zajišťující zkoušky požární bezpečnosti a případ bude i nadále sledovat.  Jde o názornou ukázku, jak správně postupovat v otázce požární ochrany.

23.7.2021

Účast při zkouškách požární bezpečnosti

Naši zákazníci mají možnost pozorovat probíhající zkoušky požární bezpečnosti. V této oblasti zajištujeme veškeré dostupné informace a provádíme individuální školení. Děkujeme kolegům z firmy FORM s.r.o. za milou návštěvu.

27.5.2021

1. místo v Národní ceně kvality

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky slavnostně vyhlásily Národní ceny ČR. V jubilejním 20. ročníku jsme vyhráli 1. místo v kategorii START PLUS. Křišťálového lva nám předal pan Ing. Alexander Šafařík-Pštrosz, místopředseda Rady kvality ČR a ředitel TZÚS Praha, s.p. Velice si vážíme tohoto ocenění v oblasti zlepšování. Gratulujeme všem spoluvítězům, děkujeme a oslavujeme. 

1.1.2021

Nový rok a nová tvář

CZ testing institute s.r.o. přeje všem našim obchodním partnerům, zaměstnancům, studentům i známým mnoho zdraví a úspěchů v roce 2021.

Od ledna se těší na spolupráci s Vámi naše nová kolegyně a asistentka jednaletele společnosti paní Ing. Nela Walková.

1.12.2020

Rozvohor s novým kolegou Hynkem Hanzelkou, DiS.

CZ testing institute s.r.o může přivítat nového kolegu do provozu zkušební laboratoře. Je jím Hynek Hanzelka, DiS. Poskytl nám zajímavý rozhovor o sobě i o svých plánech do budoucna.

1.11.2020

Reference našich zákazníků.

Jak hodnotí spolupráci s námi naši klienti? Na co se jich ptáme a jaká je jejich zpětná vazba?

29.10.2020

Konference o bezpečností s naší účasti!

Záznam konference o bezpečností v koronavirové době a zkušeností expertů z jednotlivých oblastí.

26.10.2020

Vznikne nová výzkumná laboratoř

Ve spolupráci s Bezpečnostně technologickým klastrem byl schválen projekt nové výzkumné a zkušební laboratoře.

Jsme akreditovanou laboratoří specializující se na zkoušky požární bezpečnosti drážních vozidel a hromadných dopravních prostředků dle požadavků normy EN 45545-2. Provádíme komplexní hodnocení vlastností materiálů a jejich vhodnosti pro použití v dopravní technice.

                       


CZ testing institute s.r.o.

IČ: 052 22 851
DIČ: CZ052 22 851

 

OR na KS Ostrava oddíl C, vložka 66683

cztesting@cztesting.cz
www.cztesting.cz

 


Provozovna/Doručovací adresa:
Sokolovská 637/31
741 01 Nový Jičín

tel: +420 730 542 611